27 Nisan 2009 Pazartesi

Vadi Ziyareti

Merhaba.
Uzun bir süredir Sn. Halil Bilen ile konuştuğumuz Vadi Ziyareti 23 Nisan tatilinde gerçekleşti.


Güzel bir ekip çalışması vardı vadide. Havanın çok soğuk olması ve de yağmur bile çalışmaların hızını engelleyemedi.
Bu arada benim getirmiş olduğum kovanlara da arı kolonileri aktarma çalışmaları başladı.

Çerçeveler kontrol ediliyor.Çalışmalar sırasında Halil Bey'in de bloğunda bahsettiği işçi arının doğumu da böyle görüntülendi çerçeve üzerinde.

Aktarma çalışmaları tamamlandı.


Şimdi sıra Ruşet aktarmak için uygun bir koloni olup olmadığını araştırmak. Halil Bey gayet düzenli tuttuğu kayıtlarını inceliyor.


Uygun koloni tespit edildi. Ruşet için aktarma çalışmaları başladı.Çerçeveler kontrol edildi. Uygun iki çerçeve belirlenerek aktarma tamamlandı.
Kahve molasında ise çadırda güzel bir sohbet ortamı vardı. Bu arada ben de daha önceden hazırlamış olduğum sorularımı yönelttim arkadaşlara.


Benim için kısa bir süre olmasına karşı oldukça keyifli ve faydalı bir ziyaret oldu. Ekipteki arkadaşlarla tanışmak da ayrıca memnun etti bizleri.


Böyle güzel bir ziyaretin tekrar gerçekleşmesi dileğiyle,


Vadiye gittiğimiz günün öncesinde Beypazarı'ndaydık. Öyle bir dolu ve de sonrasında yağmur yağdı ki tek kelime ile inanılmazdı. Yağmur öncesi yakaladığım birkaç kareyi de sizlerle paylaşmak istedim.


Tarihi "Taşmektep".


Bu da eski konakların yer aldığı "Alaattin Caddesi".Böylesine güzel ve de lezzetli şeyleri dünyanın birçok ülkesinde göremiyoruz inanın.

Tekrar görüşmek dileğiyle,

Hiç yorum yok: